PlayGame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PlayGame

www.playgame.biz
 
KazaloIščiLatest imagesRegistriraj sePrijava

 

 Logitech Cordless Mediaboard za PS3

Go down 
AvtorSporočilo
Play
Admin
Play


Število prispevkov : 401
Join date : 11/01/2008
Age : 42
Kraj : NM

Logitech Cordless Mediaboard za PS3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Logitech Cordless Mediaboard za PS3   Logitech Cordless Mediaboard za PS3 Icon_minitimePon Feb 04, 2008 4:06 pm

vir:
http://www.konzole-slovenija.com/modules/wfsection/article.php?articleid=108

Bolje pozno kot nikoli, sem si dejal in končno pritisnil na sprožilec malega digitalca. Nekaj gotovih, poudarjenih fotk za začetek. Za zbuditev volje za nadaljnje pisanje, ki je (priznam) zaradi kroničnega pomanjkanja časa že ogrožena vrsta …

Tokrat bomo rekli kakšno na temo Logitechove tipkovnice posvečene črni Sonyevi mrcini. O samem proizvajalcu ne bi kaj dosti izgubljal besed, saj je dobro poznan širšim množicam, medtem ko ga taki in drugačni (igričarski) zanesenjaki božansko častimo že vsaj desetletje. Da, Logitech je eden redkih, ki še vedno pojmuje kakovost in predstavlja pravi pojem na področju tovrstne periferije.

Nakup: tako sem si pred časom omislil Logitechovo Cordless Mediaboard tipkovnico. Malo iz gušta in malo zares. Tipkanje po vmesnikih konzole je s SIXAXISom izredno zamudno. Tudi zato se komunikacije bolj kot ne izogibam. Priznam, ne da se mi … kar je škoda, saj nam PS3 ponuja veliko več kot le igralni aparat. Sam sem tipkovnico nabavil preko Ebaya za ceno cca. 70€ in sicer še v času, ko je naši dobavitelji še niso videli. Ko sem jo naposled prejel, sem škatlo v vsem pričakovanju povsem razcefral.


Moj prvi vtis? Razočaranje, jok, stok, nejeverni pogledi. Ko sem se malo ohladil, sem pričel preverjati, če nisem slučajno fasal kakšnega ponaredka … nak, nisem. Wh00t!? Naslednje vrstice bodo boleče predvsem za tiste, ki ste se prepoznali v drugem odstavku. Za vse ostale, spoiler alert – saj je nadaljevanje pristransko in bolj subjektivno mnenje kot obratno. Tož'te me!

Torej? V čem je problem? Tipkovnica deluje prekrasno. Uporaba je praktična. PNP sistem delovanja se obnese izvrstno. Integriran touchpad je 1A, ampak več o tem kasneje. Bojni krik gre predvsem na račun kvalitete tipkovnice. Pa ne toliko na kvaliteto izdelave, ki je (to moram priznati) zelo dobra, pač pa na kvaliteto materiala oziroma plastike. Povešen nos se mi je najprej zadel ob izredno poceni teksturo plastike. Tisti »čip« občutek, ki ne premore niti malo odseva, gladkosti, prijaznega otipa. Občutek slednjega je tako zelo poceni, da še danes ne morem verjeti in se sprašujem čemu je temu tako. Okej, Logitech proizvaja tudi t.i. »value« periferijo, res je. Tisto ta poceni. Ki je točno taka kot sem jo opisal; »čip«, ampak kvalitetna. Vse je res! … ampak PS3 je vendarle »next-gen« in … in … in … *sigh*. Saj se razumemo, rajt …


Obdelajmo raje pluse: dimenzijsko je tipkovnica idealna za v marsikateri radelc. Integriran touchpad na mestu, kjer sicer po navadi domuje numerični del, je odlična rešitev, ki nam privarčuje predvsem na dimenzijah širine. Drsalna površina je malenkost manjša kot pri večini prenosnikov, kar bodo opazili predvsem tisti, ki veliko delajo z notesniki. Uporaba, priklop je zelo PNP (Plug'n'Play), torej preprost. Wireless ključek, ki služi kot sprejemnik/oddajnik vtaknete v prosto USB režo, prestavite ON/OFF stikalo na tipkovnici in voila! Tipkovnica je že operativna.

Tipkovnico poganjajo klasične AA, 1,5V baterije. Glede na trenutno uporabo bi rekel, da je poraba minimalna in se pri neki normalni uporabi ni za bati, da boste bankrotirali na baterijah.

Epilog: kot sem že omenil, je plusov dovolj, da je izdelek vreden nakupa. Če ne drugega, je tipkovnica tudi vizualno zelo šik zaradi svojih slim mer in z izgledom, ki zelo sovpada s PS3 dizajnom – varianta ata na mamo. V kolikor ste odločeni za nakup, pa raje še malo počakajte, saj bo Logitech v kratkem izdal izboljšano varianto tipkovnice, Cordless MediaBoard Pro Bluetooth Keyboard. Ne dvomim, da bi ne bila izboljšana tudi po plastični plati.


Logitech Cordless Mediaboard za PS3 108_HPIM2013

vir in pisec
Avtor: OziOne
Objavljeno: 15.10.2007

http://www.konzole-slovenija.com/modules/wfsection/article.php?articleid=108
Nazaj na vrh Go down
http://www.slo-minimoto.com
 
Logitech Cordless Mediaboard za PS3
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Logitech volan G25 maxi test!

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
PlayGame :: Konzole :: PS3-
Pojdi na: